Can you Help?!

De VSR heeft vrijwilligers nodig om trainingen te kunnen geven en om activiteiten te kunnen organiseren. We zoeken trainers en Praktijkcoaches die willen meewerken aan de Meidendag, Project Scouting Talent voor regio’s, Binden en Boeien van vrijwilligers of het jaarlijkse KampEvent willen komen versterken met een leerzame workshop.

Heb jij tijd? Zou je iets voor ons willen betekenen?, of ken je iemand die ons hierin zou kunnen helpen?, dan horen we dit natuurlijk graag!. Je kunt ons bereiken via; bestuur@scouting-vsr.nl

In de subpagina’s vindt je de vacatures die momenteel openstaan. Wij horen graag van je!

Organisator Meidendag

Een kwalitatief goed Scoutingspel daagt meiden en jongens uit zich persoonlijk te ontwikkelen. Dát is waar de vrijwiligers zich binnen Scouting, en de VSR in het bijzonder, voor inzetten. Scouting helpt leiding bekwaam te worden in het organiseren van een uitdagend Scoutingspel én Scouting helpt andere vrijwilligers bekwaam te worden leiding hierin te ondersteunen.

Voor de organisatie van de Jaarlijkse Meidendag is de VSR op zoek naar organisatoren V/M, met de nadruk op vrouwen, die deze inspiratie- en empowermentdag willen organiseren in teamverband.

 

 

Wij zoeken iemand die:

 • Bovenstaande taken uitdagend en interessant vindt (2-3 uur per week),
 • Communicatief en sociaal vaardig is,
 • Beleidsmatig en planmatig kan werken en denken,
 • Mogelijkheden heeft om trainingen en workshops te geven (communicatie vaardig),
 • Affiniteit heeft met vrijwilligerswerk, met Scouting in het bijzonder,
 • Telefonisch en per e-mail bereikbaar is.

Wat kunnen wij je bieden?

 • een opleiding tot organisator
 • een groep mensen om je heen die allen maatschappelijk betrokken zijn,
 • Een compleet draaiboek om mee aan de slag te gaan met je teamleden,
 • een nuttige tijdsbesteding van 2-3 uur per week,
 • deelname aan diverse vergaderingen en forumdagen,
 • naast de vergaderingen met de overige organisatoren, per jaar: 2 x ALV VSR, 1x landelijke forumdag.

Heb je belangstelling of ken jij een ander persoon die hier heel goed in kan zijn? Mail dan naar: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Wat Scouting betreft, is persoonlijke ontwikkeling een belangrijk thema. Binnen Scouting Academy zijn er verschillende mogelijkheden om je op allerlei vlakken verder te ontwikkelen. De komende jaren ligt de focus op het bereiken en kunnen inspireren en uitdagen van meisjes binnen en buiten de organisatie. De VSR wil hierin een belangrijke rol gaan spelen. Het kunnen en durven werken vanuit je eigen kracht en zelfvertrouwen, geeft energie en empowerment. De jaarlijkse Meidendag wil daarmee het verschil gaan maken, om meer meisjes uit te dagen om zichzelf en het netwerk om hen heen te kunnen versterken.

 • Vrijwilligerswerk levert je wat op: aandacht voor persoonlijke ontwikkeling zorgt voor evenwicht tussen wat Scouting een vrijwilliger kost en wat het haar oplevert. Scouting is niet van de riante onkostenvergoedingen. Echter, wat we elkaar wel (naast plezier en vriendschap) kunnen geven, is een riante dosis persoonlijke ontwikkeling die van pas komt in je verdere leven, binnen én buiten Scouting.
 • Vrijwilligersbehoud: werk maken van persoonlijke ontwikkeling draagt ook bij aan vrijwilligersbehoud. Voor de korte termijn gaat het daarbij om de vraag of iemand haar huidige functie goed aan kan. Ook als iemand gekwalificeerd is, kan het toch zijn dat zij tegen dingen aanloopt, of elementen van haar functie beter wil doen. Daarmee aan de slag gaan, verhoogt de kans dat iemand de benoemingstermijn afmaakt en ‘bijtekent’. Voor de langere termijn gaat het om de koppeling van persoonlijke ontwikkeling aan de Scoutingloopbaan die de vrijwilliger ambieert. Of het nu is omdat iemand uitgekeken raakt op haar huidige functie, of dat iemand de maximale benoemingsperiode heeft vol gemaakt, feit is dat Scouting een diversiteit aan functies te bieden heeft en dat persoonlijke ontwikkeling ertoe kan bijdragen dat iemand een nieuwe uitdaging oppakt die de vrijwilliger opnieuw kan binden.
 • Groei in kwaliteit: één van de speerpunten van Scouting. Daarbij is kwaliteit in het aanbieden en faciliteren van het Scoutingspel, oftewel de kwaliteit van vrijwilligers, een heel belangrijke factor. Ook om die reden vindt Scouting het van belang te investeren in persoonlijke ontwikkeling.
 • Persoonlijk gewin: wat je leert in Scouting is ook buiten Scouting van belang. Zo kan het zijn dat Scouting op je cv bijdraagt aan je sollicitatie, je kansen geeft in je werkloopbaan of van betekenis kan zijn in je studie.

Solliciteren!